ذهن خلاق “کامپیوتر جهانی” : ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) سازنده اتریوم (Ethereum)

ذهن خلاق “کامپیوتر جهانی” : ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) سازنده اتریوم (Ethereum)

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

ذهن خلاق “کامپیوتر جهانی” : ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) سازنده اتریوم (Ethereum)

ذهن خلاق “کامپیوتر جهانی” : ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) سازنده اتریوم (Ethereum)

Vitalik Buterin

کریپتوکارنسی ها و فناوری بلاکچین (blockchain) برای آزادسازی افراد تحت ستم ، امکان بانکداری برای کشورهای بدون بانک و دموکراتیک سازی کشورهایی دارای دولت های استبدادی بوده است. این که آیا بخش کریپتو در واقع به این اهداف دست یافته است یا خیر ، همچنان جای بحث دارد ، اما می توانیم بگوییم تعداد بسیاری از استارتاپ های کریپتو ، عرضه اولیه کوین و شرکت های بلاکچین (blockchain) یا در این زمینه موفق نشده اند و یا یک کلاهبرداری آشکار بوده اند.

اما بنیانگذار اتریوم (Ethereum) ، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) در مأموریت خود برای ساخت “کامپیوتر جهانی” شکست ناپذیر بوده است. از زمان ایجاد وایت پیپر یا مقاله سفید تحول آور در سال ۲۰۱۳ ، نابغه ی آرام پشت پروژه اتریوم (Ethereum) و کریپتوکارنسی اتر Ether (ETH) یک مدافع ثابت امکان استفاده همگانی و مردمی از شبکه های غیرمتمرکز بوده است.

بوترین (Buterin ) متولد ۳۱ ژانویه ۱۹۹۱ ، شش سال اول زندگی خود را در شهر روسی کلومنا تقریبا در فاصله ۶۲ مایلی مسکو گذرانده است ، پیش از آنکه به همراه والدینش به دنبال فرصت های شغلی بهتر به کانادا مهاجرت کنند. بوترین در مدرسه عملکرد خوبی داشت ، وارد مدرسه (Abelard) در تورنتو شد و استعداد عجیب و فوق العاده اش در ریاضیات و علوم را به نمایش گذاشت. بوترین یک سال در دانشگاه واترلو (Waterloo) تحصیل کرد و در سال ۲۰۱۳ دانشگاه را ترک کرد ، زیرا اشتیاق او به فناوری بلاکچین (blockchain) نمی توانست منتظر پایان تحصیلاتش باشد.

اگرچه بوترین از سال ۲۰۱۱ در انجمن بیت کوین (Bitcoin) حضوری فعال داشت ، اما به عنوان بنیانگذار بیت کوین مگزین (Bitcoin Magazine) ، او را بیشتر به عنوان آغازگر وایت پیپر اتریوم (Ethereum) می شناسند.

به عنوان یک شرکت کننده و فرد فعال در جوامع بیت کوین (Bitcoin) ، بوترین مرتباً یک نسخه روان تر از شبکه اصلی بیت کوین (Bitcoin) را پیشنهاد می کرد که از ایجاد سریع برنامه های غیرمتمرکز بدون لایه بندی عملکرد پشتیبانی کند. سرانجام ، پس از پیشنهادهای ناموفق ، بوترین تصمیم گرفت تا با ایجاد پشتیبانی داخلی برای قراردادهای هوشمند ، یک بلاکچین (blockchain) جدید ایجاد کند. و بقیه ماجرا که کاملا روشن است.

همچنین بخوانید »: ویتالیک بوترین Vitalik Buterin کیست

اتریوم (Ethereum) در دوره پس از( ICO)

عرضه اولیه کوین ، که به طور عمده توسط استاندارد توکن های (ERC-20) امکان پذیر شده است ، پس از سال ۲۰۱۷ به پایان دوره خود رسید. به نظر می رسد پروژه اتریوم (Ethereum) در بعضی مواقع از مسیر درست خارج شده است ، احتمالا هم ناظران و هم طرفداران اتر (Ether) با این موضوع موافقند که تیم توسعه این شبکه بیشتر از تمرکز بر روی تثبیت ارزش التکوین بر روی ارتقاء شبکه و هارد فورک ها (hard fork) متمرکز شده است. برای برخی از دلالان ، این موضوع می تواند امری منفی باشد ، اما اکثر طرفداران واقعی اتریوم (Ethereum) می گویند تمرکز بر عملکرد شبکه به جای تمرکز بر قیمت اتر(Ether) در دراز مدت تأثیری مثبت خواهد داشت.

به تازگی ، این شبکه با موفقیت هارد فورک استانبول – هشتمین مورد تا به امروز – را اجرا کرد و توسعه دهندگان در نظر دارند که این شبکه را در سال ۲۰۲۰ به (ETH 2.0) یا سرنیتی (Serenity) ارتقا دهند.

بوترین ثبات و کنترل را ایجاد می کند

آنچه ویتالیک بوترین را از برخی از همتایانش جدا می کند ، رویکرد او در خصوص ایجاد عدم تمرکز و تمایل وی به حفظ اصول دموکراتیک در فضای کریپتو است. به گفته بوترین ، آینده کریپتوکارنسی “متنوع و کثرت گرا” است و در مواقعی که تمرکززدایی شبکه زیر سوال می رود ، بوترین برای حمایت و اطمینان از شنیدن همه دیدگاه ها و تمایلات جمعی وارد عمل می شود.

در آگوست سال ۲۰۱۸ ، بوترین به (Forbes) گفت:

“اخیراً ، من وقت زیادی را صرف کار کردن بر روی پروتکل های اثبات سهام (proof-of-stake) و شاردینگ (sharding) می کنم. این همان موضوعی است که انجمن تحقیقاتی اتریوم (Ethereum) بیش از هر چیز در این مقطع به آن توجه می کند. ما فکر می کنیم که اثبات سهام و مقیاس گذاری هر دو بسیار مهم هستند و پیشرفت های زیادی در بهبود الگوریتم ها و توسعه محدودیت های متعدد در طی چند ماه گذشته صورت گرفته است. من همچنین به موضوع تجزیه و تحلیل اقتصادی هزینه های تراکنش ها پرداخته ام تا برای بهبود الگوریتم های تراکنش جهت کاهش هزینه ها و بهتر شدن و کارآمدی مراکز توازن پروتکل راهی پیدا کنم. ”

بوترین در ادامه توضیح داد که استفاده از کریپتوکارنسی باید به قدری آسان باشد تا شخص بتواند “وارد یک فروشگاه شود ، کارت را دریافت کند ، ۵ دلار بپردازد و ۵ دلار دریافت کند ، منهای برخی از هزینه های اندکی که برای بیت کوین (Bitcoin) ، بیت کوین کش (Bitcoin Cash) ، اتر (Ether) و غیره کسر می شود و شروع به استفاده از آن کند. ”

در سال ۲۰۲۰ چه اتفاقاتی در دنیای کریپتو می افتد ؟

اکنون که در سال ۲۰۲۰ قرار داریم، تمرکز کلی در فضای کریپتو به هالوینگ یا نصف شدن پاداش بیت کوین (Bitcoin) و همچنین مانور سرمایه گذاران بزرگ نهادی در کریپتوکارنسی ها جلب شده است. بوترین به جای تمرکز بر ارزیابی اتریوم (Etheruem) در جفت بیت کوین (Bitcoin) و (USD) آن، بر انتقال شبکه به (Ethereum 2.0) تمرکز کرده است.

بسیاری در این بخش معتقدند که در صورت اجرای موفقیت آمیز این پروژه ، ارتقاء شبکه تأثیر قابل توجهی در کل بخش خواهد داشت ، از جمله شبکه های دیگر مانند ترون (Tron) ، کاردانو (Cardano) ، ای او اس (EOS) و آنتولوژی (Ontology) –که همگی ادعا میکنند از اتریوم (Ethereum) برتر هستند.

وضعیت اتریوم (Ethereum) به عنوان محبوب ترین پلتفرم قرارداد هوشمند بیانگر اهمیت ارتقاء (Ethereum 2.0) است. اثبات محبوبیت شبکه با درخواست های مکرر نشان داده شده است ، در حالی که زمان تراکنش ها مانند خزیدن حلزون کند است و هزینه های تراکنش تا حدی پیش می رود که استفاده از شبکه معقول نباشد.

این تراکم نشان می دهد که میزان تقاضا برای شبکه پایدار است و اگر (Ethereum 2.0) با موفقیت راه اندازی شود ، میزان تقاضا در شبکه از این هم بیشتر خواهد شد. طبق گفته بوترین ، (Ethereum 2.0) به عنوان یک رقیب جدی در مقابل شبکه های دیگر قرار خواهد گرفت و پس از اجرای کامل ، زمان تراکنش می تواند از دقیقه به تقریباً سه ثانیه کاهش یابد.

همانطور که بوترین در اولین ورکشاپ شاردینگ در تایپه در سال ۲۰۱۸ گفت:

“اتریوم (Ethereum 1.0) تلاش نامنظم افرادی برای ساخت کامپیوتر جهانی بوده است. (Ethereum 2.0) در واقع خود کامپیوتر جهانی خواهد بود. ”

ویتالیک بوترین در زمینه کریپتو و بلاکچین (blockchain) درلیست صد نفر برتر کوین تلگراف قرار دارد.

ترجمه شده توسط دلاریپتونوشته شده در بهمن 1398 | رپورتاژ آگهی
فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای javan-mecanic.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:javan-mecanic.ir | نقشه سایت